OLL:s kontor ligger i Kampen, i Helsingfors.

Adress: Lappbrinken 2, 00180 Helsingfors

Tfn: +358 44 780 0210

Fax: +358 (0)29 009 0999

 

Styrelse

Soile Koski-Aho
Ordförande
+358 (0)44 780 0211
soile.koski-aho@oll.fi
Antti Pollari
Viceordförande
+358 (0)44 780 0215
antti.pollari@oll.fi
Outi Häkkinen
Viceordförande
+358 (0)44 780 0216
outi.hakkinen@oll.fi
Hanna Savander
Hanna Savander Styrelsemedlem (högskolornas idrottsväsenden)
hanna.savander@jyu.fi

Personal

Elina Havu
Generalsekreterare
+358 (0) 447800210
elina.havu@oll.fi
Markku Rantahalvari
Koulutus- ja tapahtumakoordinaattori
+358 (0) 447800217
markku.rantahalvari@oll.fi
Jussi Ansala
Sakkunnig inom högskoleidrott
+358 (0) 447800214
jussi.ansala@oll.fi
Anniliina Ikonen
Sakkunnig inom högskoleidrott
+358 (0) 447800219
anniliina.ikonen@oll.fi
Hannasofia Hardwick
Sakkunnig inom kommunikation
+358 (0) 449211215
hannasofia.hardwick@oll.fi