OLL:s kontor ligger i Kampen, i Helsingfors.

Adress: Lappbrinken 2, 00180 Helsingfors

Tfn: +358 44 780 0210

Fax: +358 (0)29 009 0999

 

Regler för tryggare rum under Studerandenas Idrottsförbunds evenemang

Anonym anmälan av osakligt bemötande under OLL-evenemang

 

 

Styrelse

Antti Pentikäinen
Ordförande
+358 (0)44 780 0211
antti.pentikainen@oll.fi
Nita Vallimäki
Viceordförande
+358 (0)44 780 0216
nita.vallimaki@oll.fi
Sanna-Maria Ahl
Viceordförande
+358 (0)44 780 0215
sanna-maria.ahl@oll.fi
Liisa Reinola
Styrelsemedlem (högskolornas idrottsväsenden)
liisa.reinola@seamk.fi
Ilona Raimas
Styrelsemedlem
ilona.raimas@aalto.fi

Personal

Ida Bolander
Generalsekreterare
+358 (0) 447800210
ida.bolander@oll.fi
Markku Rantahalvari
Koulutus- ja tapahtumakoordinaattori
+358 (0) 447800217
markku.rantahalvari@oll.fi
Jussi Ansala
Specialsakkunnig inom högskoleidrott
+358 (0) 447800214
jussi.ansala@oll.fi
Anniliina Ikonen
Sakkunnig inom högskoleidrott
+358 (0) 447800219
anniliina.ikonen@oll.fi
Hannasofia Hardwick
Sakkunnig inom kommunikation
+358 (0) 449211215
hannasofia.hardwick@oll.fi