OLL:s kontor ligger i Kampen, i Helsingfors.

Adress: Lappbrinken 2, 00180 Helsingfors

Tfn: +358 44 780 0210

Fax: +358 (0)29 009 0999

 

Styrelse

Joonas Suikula
Ordförande
+358 (0)44 780 0211
joonas.suikula@oll.fi
Tiina Anttonen
Viceordförande
+358 (0)44 780 0216
tiina.anttonen@oll.fi
Harri Nurmi
Viceordförande
+358 (0)44 780 0215
harri.nurmi@oll.fi
Hanna Savander
Hanna Savander Styrelsemedlem (högskolornas idrottsväsenden)
hanna.savander@jyu.fi

Personal

Ida Bolander
Generalsekreterare
+358 (0) 447800210
ida.bolander@oll.fi
Markku Rantahalvari
Koulutus- ja tapahtumakoordinaattori
+358 (0) 447800217
markku.rantahalvari@oll.fi
Jussi Ansala
Sakkunnig inom högskoleidrott
+358 (0) 447800214
jussi.ansala@oll.fi
Anniliina Ikonen
Sakkunnig inom högskoleidrott
+358 (0) 447800219
anniliina.ikonen@oll.fi
Hannasofia Hardwick
Sakkunnig inom kommunikation
+358 (0) 449211215
hannasofia.hardwick@oll.fi